Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych ekogroszków

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z wieloma różnymi metodami ogrzewania budynków, które wykorzystają różnorodne rodzaje paliw grzewczych. Jednym z materiałów, które są często stosowane do zwiększania temperatury w obiektach mieszkalnych, publicznych czy też firmowych jest ekogroszek. Produkty tego rodzaju cieszą się sporą popularnością, ze względu na swoje liczne atuty. Systemy działające w oparciu o ekogroszek są łatwe w obsłudze i wielu przypadkach zautomatyzowane. Paliwo to charakteryzuje się wysoką kalorycznością przy dość niskim poziomie zużycia i całkiem przystępnej cenie. Współczesne kotły na ekogroszek spełniają rygorystyczne normy unijne w zakresie emisji szkodliwych spalin oraz ekologii. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi zastanawia się, jakie są najlepsze ekogroszki.

Ranking – ekogroszek i jego różne rodzaje

Na polskim rynku można znaleźć bardzo wiele odmian ekogroszku, które są dostępne w ofertach wielu sklepów stacjonarnych, jak również internetowych. Szeroki wybór z jednej strony może przyprawić kupującego o spory ból głowy, ale z drugiej strony pozwala na dopasowanie takich paliw grzewczych do możliwości konkretnych instalacji ogrzewania centralnego, własnych potrzeb, a także możliwości finansowych. W wyborze dobrego materiału opałowego może pomóc poniższy ranking ekogroszków.

5. Ekogroszek workowany Karlik

Jednym z godnych uwagi produktów jest oczywiście ekogroszek workowany marki Karlik. Ten materiał opałowy charakteryzuje się wysoką jakością oraz dobrym przystosowaniem do różnych instalacji centralnego ogrzewania wykorzystujących ten rodzaj paliwa grzewczego. Cechą charakterystyczną jest niskie zużycie materiału, przy jednoczesnym sporym czasie palenia i utrzymywaniu temperatury na optymalnym poziomie. Oznacza to, że dzięki stosowaniu takiego materiału możliwe jest wypracowanie zadowalających oszczędności na ogrzewaniu. Optymalna ilość ciepła oraz długość palenia to atuty, które idą w parze z minimalną ilością popiołu. Dodatkowo użytkownicy tego ekogroszku cenią sobie jego dobre przesianie, czego efektem jest jedynie minimalna ilość miału w worku.

4. Ekogroszek workowany Retopal

Osoby zastanawiające się, jaki jest najlepszy ekogroszek powinny dokładnie zapoznać się z dostępnymi ofertami rynkowymi. Godnym polecenia materiałem opałowym jest między innymi ekogroszek marki Retopal. Jest to materiał opałowy dostarczany w wygodnych 25-kilogramowych workach do klientów. Sam węgiel jest odpowiednio suchy oraz pozbawiony niepotrzebnych kamieni czy też nadmiernej ilości miału. Uzyskanie takich atutów było możliwe dzięki skutecznemu przesianiu tego produktu. Jeśli chodzi o sam opał to charakteryzuje się on dobrą kalorycznością, czyli innymi słowy zapewnia optymalny poziom ciepła i długi czas palenia, przy jednocześnie niskim stopniu zużycia. Jest to więc świetne rozwiązanie dla osób szukających niedrogiego, ale efektywnego paliwa dopasowanego do nowoczesnych systemów centralnego ogrzewania wykorzystujących ekogroszek.

3. Ekogroszek workowany Calorum

Ekogroszek Calorum od marki Platforma jest produktem grzewczym wykorzystywanym bardzo chętnie w nowoczesnych, ekonomicznych oraz ekologicznych systemach ogrzewania centralnego. Jest to produkt pozyskiwany na bazie węgla kamiennego, charakteryzujący się wysokim poziomem kaloryczności. Nadaje się on do samodzielnego użytkowania w piecach centralnego ogrzewania, ale w razie potrzeby istnieje możliwość mieszania tego materiału z innymi opałami tego samego typu. Cena tego produktu jest rekompensowana przez jego kaloryczność, ponieważ ilość węgla potrzebna do uzyskania optymalnej temperatury przez długi czas jest znacznie mniejsza w porównaniu z innymi, mniej kalorycznymi produktami. Produkt ten został odpowiednio osuszony i przesiany. Nadaje się do wygodnego użytkowania w systemach grzewczych wyposażonych w automatyczne podajniki opału.

2. Ekogroszek workowany Yellow

Kolejną pozycją w naszym rankingu ekogroszków jest produkt Yellow. Ten materiał opałowy charakteryzuje się zoptymalizowanym poziomem suchości. Dzięki temu zachowuje on odpowiednio wysoką efektywność cieplną i świetnie nadaje się do użytkowania w nowoczesnych, ekologicznych systemach grzewczych. Jest to produkt workowany, który umożliwia wygodne stosowanie go w kotłach CO wyposażonych w podajniki automatyczne. Atutem tego produktu jest jego kaloryczność i mała ilość opału potrzebnego do utrzymywania optymalnej temperatury przez długi czas. Dodatkowo materiał ten został odpowiednio przesiany, więc trudno znaleźć w nim różnego rodzaju kamienie, miał oraz wiele innych wad, które mogłyby wpłynąć na kaloryczność oraz ogólną jakość produktu. Potwierdzeniem dobrych parametrów tego ekogroszku są liczne opinie zadowolonych użytkowników.

1. Ekogroszek workowany Pieklorz

Jest to materiał opałowy przeznaczony do użytkowania w kotłach retortowych. Produkt ten pozyskano z węgla o wysokim stopniu kaloryczności i niskiej zawartości wody, siarki czy też substancji niepalnych. Dodatkowo niski stopień spiekalności tego materiału sprawia, że nadaje się on świetnie do użytkowania z kotłami posiadającymi podajniki automatyczne. Jego ekologiczny skład sprawia również, że zawartość tlenków siarki w spalinach stoi również na niskim poziomie. Kolejnym istotnym atutem jest mała ilość pozostawianego popiołu co oznacza dużą wygodę i rzadsze czyszczenie systemu ogrzewania.