Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych piłek do piłki nożnej

Piłka nożna to obecnie najpopularniejszy sport na świecie. Polega na rozgrywaniu piłki tak długo, aby w końcu umieścić ją w bramce przeciwnika i w ten sposób strzelić gola. Najważniejsze jest jednak to, aby dobrze się bawić oraz cieszyć się z tej cudownej gry, która stanowi doskonałą rozrywkę dla wszystkich. Piękno tego sportu polega także na tym, że każdy może miło spędzić czas ze znajomymi oraz rodziną na beztroskiej zabawie.

Wiadomo, że na wysokim poziomie potrzebny będzie specjalny taki sprzęt, jak profesjonalne buty piłkarskie czy też dopasowane stroje, ale najważniejszy element każdego meczu stanowi piłka. Jeśli zamierzasz uprawiać ten cudowny sport, to prawdopodobnie zastanawiasz się, jaki model powinieneś wybrać, aby towarzyszył Ci na jak największej liczbie meczów. Z tego rankingu dowiesz się, jaka jest najlepsza piłka do piłki nożnej oraz poznasz kilka najciekawszych ofert.

5. Piłka Adidas MLS TCPT

Piłka Adidas MLS TCPT plasująca się na piątym miejscu zestawienia jest szyta maszynowo jak większość wysokowydajnych modeli dostępnych obecnie na rynku. Została wykonana w 100% z poliestru. Wykorzystanie syntetycznej skóry sprawia, że piłka cechuje się niezwykłą wytrzymałością i komfortem użytkowania w trakcie gry. Jest to bez wątpienia model, który przetrwa bardzo długo. Posiada również zewnętrzną powłokę z TPU, odporną na rozdarcia, uszkodzenia oraz ścieranie.

Piłka do piłki nożnej Adidas MLS została zbudowana w taki sposób, aby zapewniać wspaniałe wrażenia. Co ciekawe, jest wykonana z butylu, czyli materiału, który na całym świecie uważa się za jedno z najlepszych tworzyw do produkcji piłek. Ponadto guma butylowa ma bardzo responsywny charakter i zachowuje ładny kształt. Butyl jest niezbędny do utrzymania we wnętrzu powietrza oraz możliwości podrywania prezentowanego akcesorium do lotu. Zmniejsza to prawdopodobieństwo zniszczenia piłki oraz jej dziwnych zachowań w trakcie meczu. Występuje w standardowych rozmiarach 3, 4 i 5, chociaż może być nieco mniejsza niż zwykłe modele w tych samych rozmiarach.

4. Piłka Nike PREMIER LEAGUE Club

Kolejnym ciekawym pomysłem w rankingu piłek nożnych jest znajdująca się na czwartym miejscu Nike Flight, czyli model, który został zaprojektowany specjalnie na sezon 2020-2021 Premier League i ogłoszony jako rewolucja w aerodynamice. Dzięki nowej technologii Nike Aerosculpt to akcesorium wykazuje większą stabilność dzięki delikatnym wcięciom przerywającym przepływ powietrza i zmniejszającym opór. Model Flight wyposażony jest w cztery panele, które łączą się ze sobą. Ponadto w tym elemencie zastosowano technologię All Conditions Control, dzięki czemu łatwo jest opanować grę w każdych warunkach pogodowych.

W lutym 2021 roku Nike wypuściło nową wersję z grafiką ostatnich etapów sezonu oraz trofeum Premier League. Zaprojektowana z myślą o długotrwałej funkcjonalności piłka Premier League Strike ma formowane rowki i gumową warstwę, aby zapewnić jej stabilność podczas lotu. Technologia Nike AerowSculpt wykorzystuje specjalne otwory, które pomagają utrzymać to akcesorium w jednej linii w powietrzu. Materiał, z którego została stworzona, jest szyty maszynowo, aby jeszcze bardziej zwiększyć jego trwałość. Gumowy pęcherz pomaga zachować kształt i ciśnienie powietrza. 12-komorowa konstrukcja zapewniająca realistyczny oraz dokładny lot piłki na pewno przypadnie Ci do gustu, a także pozwoli na niesamowite wykorzystanie prezentowanej piłki w trakcie meczu.

3. Select Royale z atestem Ims biało-niebieska

Często najlepsze piłki do nogi wyglądają dość niepozornie. Model otwierający podium tego zestawienia jest wykonany z neoprenowego materiału, który zapewnia wysoką retencję powietrza, bardziej stabilne strzały i w pełni kontrolowane odbicie. Wykorzystywanie lżejszej piłki takiej jak ta ma kilka zalet. Po pierwsze – kopanie, główkowanie lub chwytanie jej jest znacznie wygodniejsze, ponieważ niższa masa skutecznie zmniejsza ryzyko wystąpienia mocnych uderzeń. Co więcej, dzięki niej o wiele później odczujesz zmęczenie i bez wysiłku możesz wykonywać długie, prostopadłe podania do kolegów z drużyny. Prezentowany model składa się ze specjalnych paneli, aby zapewnić mniejszą absorpcję wody oraz większą trwałość. Elementy te są zszywane maszynowo i uszczelniane klejem aktywowanym na gorąco. Natomiast dzięki pęcherzowi SR piłka pomieści większą ilość powietrza, co zapewnia bardziej precyzyjną trajektorię lotu oraz możliwość jej lepszego podbicia.

2. Select Numero 10

Select Numero 10 to jedna z lepszych propozycji – z tego względu znalazła się tuż za pierwszym miejscu na podium tego rankingu. Piłka została wykonana bardzo precyzyjnie, co sprawia, że stanowi niezwykłe akcesorium nie tylko pod względem funkcjonalności, ale także wartości. Numero 10 jest w całości szyta ręcznie. Oznacza to, że będzie trwalsza i na dłużej zachowa swój zaokrąglony kształt. Posiada teksturowaną powłokę zewnętrzną, która nie tylko poprawia kontrolę nad piłką, ale także zwiększa odporność na czynniki zewnętrzne. Inną interesujący aspekt stanowi fakt, że piłka dostępna jest w kilku różnych kolorach. Bez wątpienia ten model zapewni Ci wiele radości na boisku, a zarazem nie będzie kosztował zbyt dużo – dlatego warto zainteresować się jego zakupem.

1. Piłka Adidas UCL League Pyrostorm

Oficjalna piłka Ligi Mistrzów w tym sezonie jest jedną z najlepiej wyglądających do tej pory – dlatego to niekwestionowany lider w prezentowanym zestawieniu. Model ten otrzymał design, który według wielu ukształtował to, czym dzisiaj są te prestiżowe rozgrywki. Kilka gwiazd na piłce zdających się płonąć symbolizują kwintesencję tego ekscytującego sportu. Akcesorium marki Adidas nie posiada szwów, co zmniejsza pobór wody i pomaga zapewnić bardziej przewidywalną trajektorię po uderzeniu. Pyrostorm posiada aprobatę FIFA Quality Pro oraz cieszy się dużym uznaniem. Jej użytkownicy sądzą, iż stanowi przełom wśród piłek przeznaczonych do gry o europejskie puchary. Cena, jaką trzeba za nią zapłacić, nie jest tak duża, jak mogłaby się wydawać. Z tego względu zdecydowanie warto na nią postawić, aby choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy profesjonalny piłkarz.