Przejdź do treści
Szukaj

Ranking termometrów bezdotykowych - na sezon okresowych zachorowań i nie tylko

Sezon jesienno-zimowy to nie tylko nowe możliwości ubioru i długie wieczory spędzone przy kominku, ale niestety także liczne infekcje. Dotykają one nie tylko najmłodszych, ale również dorosłych. Praktycznie nikt nie ma tyle szczęścia, aby przejść przez cały sezon bez problemów ze zdrowiem. Jak sobie radzić w tym trudnym czasie?

Przede wszystkim należy zadbać o kompleksowe wyposażenie domowej apteczki, tak aby wszystko, co potrzebne, było zawsze pod ręką. Mowa tutaj również o najlepszych termometrach bezdotykowych. Tego typu urządzenia pozwalają na wygodne i szybkie mierzenie temperatury, ponieważ jej podwyższenie stanowi jedną z oznak odpowiedzi układu odpornościowego na chorobę. Poniższy ranking termometrów bezdotykowych zawiera godne uwagi modele, które z pewnością doskonale sprawdzą się w każdym domu.

Dobry termometr powinien znaleźć się w każdym domu. Zazwyczaj członkowie rodziny nie myślą o takiej potrzebie aż do momentu, w którym rozpocznie się sezon największej liczby zachorowań. To właśnie wtedy konieczność mierzenia temperatury staje się tak ważna. Trudno jest to zrobić bez odpowiedniego sprzętu, a ocenianie “na oko” to wysoce niemiarodajna metoda. Dopiero najlepsze termometry bezdotykowe pozwalają na odczytanie faktycznego wyniku w pełni zgodnego z prawdą. Znając swój stan, można określić dalsze kroki działania.

Jeśli temperatura osiąga zbyt wysokie wartości, zazwyczaj wskazane jest zastosowanie specjalnych leków przeciwgorączkowych, które ją “zbijają”, jednocześnie zapobiegając wyczerpaniu organizmu. Najlepsze termometry bezdotykowe mogą także rozwiać wątpliwości i uspokoić co do aktualnego stanu dziecka – taką zaletę doceniają przede wszystkim rodzice zaniepokojeni zdrowiem swoich pociech.

4. HETAIDA HTD 8813 TERMOMETR BEZDOTYKOWY

Ranking termometrów bezdotykowych otwiera model HETAIDA HTD. Ten termometr bezdotykowy posiada wszystko, czego można oczekiwać od podobnego urządzenia. Niewątpliwą zaletą jest jego intuicyjność, ponieważ już początkujący użytkownik poradzi sobie z jego obsługą.

Na czytelnym wyświetlaczu LCD pojawiają się wyniki pomiarów. Jednak to nie wszystko, ponieważ istnieje możliwość sprawdzenia historii wcześniej przeprowadzonych badań! Najlepsze termometry bezdotykowe posiadają takie funkcje, a model HETAIDA HTD jest tego dobrym przykładem. Urządzenie zapamiętuje aż 32 pomiary, do których można wrócić w dowolnym momencie. Nieużywany termometr automatycznie się wyłącza.

3. Termometr bezdotykowy ścienny MARSDEN T-210 z zasilaczem

Ranking termometrów bezdotykowych godnych polecenia to nie tylko standardowe urządzenia przeznaczone do ręcznej obsługi. Model MARSDEN stanowi dobry przykład narzędzia wykorzystywanego w miejscach, w których zachodzi konieczność kontrolowania temperatury ciała wielu osób w stosunkowo krótkim czasie. Dzięki temu, jak zbudowany jest taki termometr, można bez problemu umieścić go w łatwo dostępnym miejscu na ścianie.

Termometr bezdotykowy ścienny MARSDEN T-210 świetnie sprawdzi się jako urządzenie monitorujące temperaturę bezpośrednio przy wejściu do obiektu. To właśnie tam w wygodny sposób można skontrolować wszystkich wchodzących gości. Najlepsze termometry bezdotykowe wyróżniają się szybkim reagowaniem na podwyższoną temperaturę, czym może pochwalić się również ten model. W razie zbyt wysokiej wartości urządzenie alarmuje użytkownika dźwiękowo i wizualnie. Gdy pomiary nie są wykonywane, termometr ścienny MARSDEN T-210 automatycznie przechodzi w tryb czuwania.

2. Termometr bezdotykowy Vitammy Zoom

Ranking termometrów bezdotykowych to zestawienie najlepszych produktów z tej kategorii, którym szczególnie warto się przyjrzeć przy kompletowaniu wyposażenia domowej apteczki. Kompaktowe urządzenie Vitammy Zoom zmieści się w nawet w niewielkim pudełku, dlatego jego zalety docenią z pewnością przede wszystkim zwolennicy praktycznych rozwiązań. W jaki sposób działają najlepsze termometry dotykowe niewielkich rozmiarów?

Cały mechanizm oparty jest przede wszystkim na wykrywaniu intensywności światła podczerwonego. Jest ono emitowane z czoła, dlatego to właśnie w tym miejscu dokonuje się pomiaru. Dobry termometr bezdotykowy, taki jak Vitammy Zoom, przekształca ciepło w odczyt temperatury, który na zakończenie pomiaru użytkownik widzi na czytelnym wyświetlaczu LCD. Co więcej, praktyczne zastosowanie takiego termometru jest dużo prostsze, niż mogłoby się wydawać.

1. Termometr bezdotykowy GEES

W rankingu termometrów bezdotykowych znalazły się wyłącznie szeroko przetestowane produkty, wykazujące skuteczne działanie. Model GEES to wysokiej jakości urządzenie służące do dokładnego pomiaru temperatury ciała. Działa przy wykorzystaniu podczerwieni, dzięki której istnieje możliwość zachowania najwyższej precyzji pomiaru. Jednocześnie jego obsługa nie wiąże się z żadnymi skomplikowanymi czynnościami do wykonania. Do pomiaru nie jest wymagany bezpośredni kontakt z ciałem, dlatego też nie trzeba dezynfekować ani odkażać termometru po każdym zastosowaniu.

Przy użyciu nowoczesnego termometru bezdotykowego GEES można stwierdzić, czy trzeba sobie radzić z gorączką. Warto przy tym obserwować uważnie chorego, aby stwierdzić, czy podwyższonej temperaturze nie towarzyszą inne niepokojące objawy. Jeśli tak, to wskazania tego termometru bezdotykowego mogą być przydatną informacją w kwestii podejmowania decyzji o udaniu się do specjalisty.