Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5: Najlepszych zmiękczaczy do wody

Twarda woda to w wielu domach i mieszkaniach dość znaczący problem. Wysoko zmineralizowana ciecz powoduje, że na wszelkich sprzętach wykorzystujących ją do pracy osadza się uporczywy kamień. Taki osad z kolei sprawia, że różne elementy urządzeń się przegrzewają, zapychają, aż ostatecznie ulegają awariom. Co więcej, taka woda sprawia również, że potrawy oraz napoje tracą swoje walory smakowe, a kąpiel przestaje być przyjemnością ze względu na przesuszenie skóry czy matowienie włosów.

W celu usunięcia nadmiaru minerałów z użytkowanej cieczy sporo osób stosuje zmiękczacze do wody. Jednak ludzie niezaznajomieni z tematem często mają niemały kłopot z wyborem odpowiedniego urządzenia. Jaki zmiękczacz do wody to najlepszy wybór? Poniższe zestawienie powinno pomóc w podjęciu najbardziej opłacalnej decyzji.

5. Zmiękczacz wody Blue Soft - RX17/C100

Nasz ranking najlepszych zmiękczaczy do wody otwiera urządzenie od Global Water z serii Blue Soft – model RX17/C100. Stanowi on propozycję do domu, gdzie mieszka od 2 do 4 osób. Wysokowydajna żywica jonowymienna Purolite C100E doskonale wyłapuje jony pochodzące z tlenków wapnia oraz magnezu, co sprawia, że woda staje się miękka, a kamień nie osadza się na urządzeniach czy instalacjach mających kontakt z cieczą. Prezentowany zmiękczacz wody z serii Blue Soft odznacza się kompaktową konstrukcją. Dzięki niewielkim wymiarom istnieje możliwość schowania urządzenia np. w kuchennej szafce, z dala od oczu domowników. Pojemność zbiornika na sól wynosząca 75 kg sprawia, że nie trzeba często go uzupełniać, aby móc cieszyć się miękką wodą.

4. Zmiękczacz wody Blue Soft - RX21/C100

Na 4. miejscu prezentowanego zestawienia uplasował się kolejny zmiękczacz do wody z serii Blue Soft od Global Water – model RX21/C100. Ten egzemplarz jest nieco droższy od propozycji na 5. miejscu, ponieważ świetnie sprawdzi się w gospodarstwie domowym, gdzie z wody korzysta od 3 do 6 osób. Poradzi sobie w takich warunkach, ponieważ cechuje się nieco większą zawartością złoża w filtrze, a także wyższą maksymalną wydajnością utrzymującą się na poziomie do 0,8 m³. Co więcej, prezentowany model przeprowadza regenerację w sposób przeciwprądowy, a to pozwala na większe oszczędności w zakresie zużywania soli. Urządzenie posiada również nieco większe wymiary niż poprzednik, jednak nadal cechuje się kompaktową budową.

3. Zmiękczacz wody AquaBoss M

Ostatnie miejsce na podium tego zestawienia należy do zmiękczacza wody AquaBoss w rozmiarze M od firmy Global Water. To urządzenie sprawdzi się w przypadku nieruchomości, gdzie z wody korzysta od 1 do 5 osób. Prezentowany model został stworzony z myślą o wyłapywaniu jonów magnezowych i wapniowych z twardej oraz bardzo twardej cieczy. Do wychwytywania wykorzystuje niezwykle wydajną żywicę SuperFine, której regeneracja zachodzi w sposób przeciwprądowy. Dzięki temu proces ten zużywa o wiele mniej soli. Co ciekawe, ten egzemplarz umożliwia nieprzerwane korzystanie z wody, nawet podczas trwania regeneracji złoża. Jego maksymalnie pomniejszona konstrukcja sprawia, że model AquaBoss w wersji M zmieści się w każdej kuchni.

2. Zmiękczacz wody Global Water Carbon

Ranking zmiękczaczy do wody nie mógł powstać z pominięciem produktu z 2. miejsca – modelu Carbon od Global Water. To urządzenie sprawdzi się w budynku, w którym z wody korzysta od 1 do 5 osób. Zaprezentowany egzemplarz wykorzystuje aż 2 złoża – żywicę jonowymienną Purolite C100, a także hydroantracyt. Pierwsze sprawia, że jony tlenków magnezu i wapnia zostają wyłapane, natomiast drugie ze względu na zdolności adsorpcyjne na wysokim poziomie wychwytuje różnego rodzaju lotne substancje organiczne, chlor oraz inne zanieczyszczenia mające postać niewielkich cząsteczek. Głowica modelu Carbon otrzymała tłumaczenie menu na język polski, dlatego obsługa tego zmiękczacza do wody nie powinna stanowić żadnego problemu.

1. Zmiękczacz wody AquaBoss L

Zaszczytne 1. miejsce w rankingu najlepszych zmiękczaczy do wody objął model AquaBoss w rozmiarze L od Global Water. To wielofunkcyjne urządzenie poza samym wyłapywaniem jonów odpowiedzialnych za twardość cieczy wychwytuje również związki manganu oraz żelaza. Wykorzystuje w tym celu żywicę SuperFine, która charakteryzuje się dużą pojemnością jonowymienną, drobnoziarnistą strukturą, a także doskonałymi właściwościami zmiękczającymi. Ponadto jej regeneracja następuje w sposób przeciwprądowy, co powoduje mniejsze zużycie soli. Prezentowany egzemplarz został wyposażony w automatyczną głowicę sterującą. Co istotne, model AquaBoss umożliwia korzystanie z wody nawet w trakcie przeprowadzania regeneracji złoża.

Ranking zmiękczaczy do wody - podsumowanie

Zmiękczacze do wody przede wszystkim powodują, że kamień w mniejszych ilościach osadza się na różnorodnych sprzętach. Dzięki temu urządzenia przez dłuższy czas działają w sprawny sposób. Co więcej, do mycia i prania potrzeba o wiele mniejszej ilości detergentów, a instalacje wykorzystujące wodę do ogrzewania szybciej osiągają pożądaną temperaturę. Również posiłki oraz napoje znów będą cieszyć pełnią smaku, a skóra i włosy odzyskają miękkość, a także zdrowy, promienny wygląd. Te wszystkie powody udowadniają, że nie warto czekać z zakupem zmiękczacza do wody – ranking zaprezentowany powyżej powinien skutecznie pomóc w zakupie odpowiedniego urządzenia.