Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych małych lodówek ranking maj

W ostatnim czasie małe lodówki cieszą się ogromną popularnością. Jest to urządzenie chłodnicze, którego wymiary, czyli wysokość, szerokość oraz głębokość wynoszą około 50 – 80 cm. Chłodziarki takie nazwane są także kostkami i są najczęściej spotykane w pokojach hotelowych. Często są one estetycznie schowane w meblowej zabudowie. Urządzenia te bardzo dobrze sprawdzą się także jako tzw. lodówki podblatowe oraz jako dodatek do chłodziarko-zamrażarki, która może znajdować się na przykład w innym pomieszczeniu Twojego w domu. Niektóre modele małych lodówek wyposażone są w drzwi, które są przeszklone, co powoduje, że są one praktycznymi urządzeniami do chłodzenia trunków. Dodatkowo taką lodówkę możesz zamontować w salonie i umiejscowić w niej trunki, wodę, soki, ale i inne produkty spożywcze, które wymagają niskiej temperatury szczególnie podczas letnich upałów. Jakie są najlepsze małe lodówki dostępne na rynku?

5. Lodówka Ravanson LKK 90

Ranking małych lodówek rozpoczyna model LKK 90 firmy Ravanson z wewnętrznym zamrażalnikiem o pojemności całkowitej netto 90 l. Lodówka ta posiada klasę energetyczną A+ i ma szerokość 47 cm. Wewnątrz komory chłodzącej znajdują się m.in.: półki szklane z możliwością regulacji wysokości, balkoniki na drzwiach oraz pojemnik na warzywa w tym jeden do przechowywania jajek. Wewnętrzny zamrażalnik ma pojemność 10 l i posiada pojemnik na kostki lodu. Model LKK 90 firmy Ravanson jest sterowany mechanicznie, ma czynnik chłodzący R600a, regulowane nóżki oraz możliwość ustawienia pięciu temperatur. Drzwi w tej małej lodówce możesz zamontować obustronnie. Natomiast klasa energetyczna A+ pomoże Ci obniżyć rachunki za energię elektryczną. Dzięki temu modelowi zaoszczędzisz pieniądze i będziesz mieć także dobry wpływ na środowisko.

4. Lodówka MPM MPM-112-CJ-16/AA

Chłodziarka firmy MPM-112-CJ-16/AA jest małym urządzeniem z zamrażalnikiem, która sprawdzi się w kuchni, w kamperze, w przyczepie kempingowej oraz domkach letniskowych. Urządzenie to pracuje w klasie energetycznej A++, dzięki czemu koszty eksploatacji będą znacznie niższe niż w innych modelach lodówek. We wnętrzu modelu lodówki MPM-112-CJ-16/AA umieszczone są trzy szklane, transparentne półki, balkoniki na drzwiach, szuflada na warzywa oraz 3-stopniowy zamrażalnik. Trzy stopnie oznaczają, że zamrażalnik tej lodówki pracuje w temperaturze do nawet około -18°C, co pozwoli Ci na przechowywanie jedzenia nawet przez 12 miesięcy. Dodatkowo dzięki funkcji automatycznego odszraniania zamontowanego w tym modelu, nie musisz rozmrażać lodówki samodzielnie. Możesz jednak montować drzwi chłodziarki MPM-112-CJ-16/AA tak, by otwierały się w prawą bądź w lewą stronę. Dzięki tej funkcji możesz umieścić lodówkę w dowolnym miejscu i zdecydować, jak mają się otwierać drzwi.

3. Lodówka Amica FM050.4

W nieco mniejszych kuchniach liczy się każda przestrzeń, dlatego też warto zaaranżować kuchnię efektywnie. Lodówka Amica FM050.4 z funkcją cichej pracy skonstruowana jest tak, aby jak najbardziej obniżyć poziom hałasu, jakie generują mechaniczne elementy tego urządzenia. Takie rozwiązanie gwarantuje komfort Tobie, jak i wszystkim domownikom. Mniej decybeli wydobywających się z lodówki to więcej spokoju rodzinnego. W modelu lodówki Amica FM050.4 możesz zaaranżować przestrzeń po swojemu. Wystarczy, że poprzestawiasz półki tak, jak Ci wygodnie i zyskasz dzięki temu więcej miejsca.

2. Lodówka Zanussi zRG11600WA

Mała lodówka Zanussi umożliwi Ci przechowywać świeże produkty na znacznie dłużej. Model ten jest na tyle wąski, że zmieści się praktycznie wszędzie. Jest to chłodziarka klasy energetycznej A+ i spełnia ona wszystkie wymogi Unii Europejskiej dotyczące klas energetycznych.  Zastępując lodówką Zanussi zRG11600WA swoje stare urządzenie, obniżysz znacznie rachunki za prąd. Półki i szuflady chłodziarki Zanussi możesz bez problemu wyjmować, ułatwia to i przyspiesza jej mycie. Co więcej, miejsca takie jak lodówka, w których przechowywana jest żywność muszą być utrzymywane w szczególnej czystości.

1. Lodówka podblatowa Candy CCTOS 482WHN

Ranking najlepszych małych lodówek zamyka model podblatowy Candy CCTOS 482WHN. Posiada on półki z hartowanego szkła, które zapewnią atrakcyjny wygląd lodówce. Poza tym dzięki swojej wytrzymałości są znacznie bardziej bezpieczne dla przechowywanych wewnątrz lodówki produktów świeżych. Dodatkową zaletą Candy CCTOS 482WHN jest łatwość utrzymywania w niej czystości. Możesz w tym modelu także ręczne sterować temperaturą. Jest to bardzo szybkie, proste oraz precyzyjne. Dzięki odpowiednio ustawionej temperaturze możesz dłużej utrzymywać świeżość przechowywanych potraw i warzyw. Mała lodówka Candy CCTOS 482WHN pozwala ułożyć produkty według swojego upodobania i cieszyć się ich łatwą dostępnością na trzech ustawieniach półek. Dzięki temu możesz przechować stabilnie i bezpiecznie soki, napoje, oleje oraz słoiki z majonezem czy musztardą. Candy CCTOS 482WHN emituje dźwięki podczas pracy na poziomie zaledwie 39 dB. Warto wiedzieć, że po wewnętrznej stronie drzwi znajdują się trzy wygodne balkoniki – półeczki. Chłodziarka ta zaopatrzona jest również w jedną praktyczną szufladę oraz posiada dwie szklane półki. Wygodna i ergonomiczna rączka tego modelu umieszczona jest na drzwiach, co umożliwia łatwe otwieranie urządzenia.