Przejdź do treści
Szukaj

Ranking TOP 5: Najpopularniejszych KNR - katalogów nakładów rzeczowych

Prowadzisz własną firmę budowlaną? Interesuje Cię poszerzenie zakresu robót i szukasz najlepszych informacji na ich temat? Trafiłeś idealnie! W tym przypadku pomocne będą katalogi nakładów rzeczowych.

5. KNR K-24 - do programu KOBRA - roboty wykończeniowe, murarskie Kreisel

Roboty wykończeniowe i murarskie wymagają posiadania nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale także dużej wiedzy oraz odpowiednio wyszkolonych ludzi. W katalogu prezentowanym na 5. miejscu możesz znaleźć opis prac związanych z tą branżą. Czym jest katalog nakładów rzeczowych dotyczący robót wykończeniowych i murarskich? W tym wydaniu możesz zapoznać się z informacjami na temat bezspoinowego systemu ocieplania ścian i budynków Turbo. Dowiesz się także więcej na temat robót malarskich. Zostało w nim szczegółowo opisane, jak przygotować konkretne powierzchnie do malowania, jakich akcesoriów używać, a przede wszystkim, jakie farby są najwydajniejsze przy wzięciu pod uwagę stosunku ich ceny do jakości. W dalszej części tego katalogu znajdują się informacje na temat tynków i gładzi, czyli bardzo popularnych materiałów wykończeniowych. Nie brakuje również porad czy wskazówek odnośnie do konserwacji oraz czyszczenia elementów budowlanych, a także usuwania pleśni. Jeżeli jesteś osobą, która czynnie wykonuje roboty murarskie, to ten katalog nakładów rzeczowych został stworzony z myślą o Tobie! Poruszone zostały w nim także tematy związane z uszczelnieniami, izolacjami, a także podkładami pod posadzki.

4. KNR 2-31 - nawierzchnie na drogach i ulicach

Projektowanie i realizacja infrastruktury nie należy do łatwych zadań. Nie inaczej jest w przypadku tworzenia nawierzchni na drogach czy ulicach. Jeśli zajmujesz się tego typu zleceniami, bardzo dobrze, że trafiłeś na ten konkretny katalog nakładów rzeczowych, ponieważ zostały tutaj poruszone wszelkie techniczne kwestie w tym obszarze. Po przebrnięciu przez ogólne zagadnienia Twoim oczom ukaże się rozdział poświęcony podbudowom, a następnie nawierzchniom ulepszonym i nieulepszonym. Przy projektowaniu oraz tworzeniu nawierzchni bardzo istotnymi elementami są chodniki, wjazdy, place, a także urządzenia odwadniające dla lepszego komfortu i stanu nawierzchni. Urządzanie ulic i dróg należy do prac odpowiedzialnych, dlatego w tym katalogu nie brakuje wzmianek o bezpieczeństwie oraz oznakowaniu. Zostały w nim opisane również technologie, które pozwalają na szybki, a zarazem skuteczny transport materiałów budowlanych wykorzystywanych do tworzenia nawierzchni.

3. KNR 4-01 W - roboty remontowe budowlane

Bez wątpienia jest to jeden z popularniejszych katalogów nakładów rzeczowych z uwagi na fakt, że obejmuje tematykę najczęściej przeprowadzanych robót remontowo-budowlanych. Po zapoznaniu się z wprowadzeniem i częścią ogólną zostają poruszone konkretne tematy. Firmy, które oferują usługi związane z robotami ziemnymi, z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie. Bardzo szczegółowo zostały opisane nowe technologie i rozwiązania, które pozwalają na szybkie, a zarazem skuteczne realizowanie zleceń. Ciekawostek w tym katalogu nie brakuje, dlatego rozdziałów jest aż 14. W kolejnych częściach można spotkać się z tematami związanymi z pracami murarskimi, ciesielskimi i pokrywczymi. Roboty izolacyjne również zostały wyszczególnione. A jeżeli interesuje Cię, jak szybko, a zarazem skutecznie odgrzybić różnego rodzaju powierzchnie, to odpowiedzi bez wątpienia znajdziesz w tym katalogu. Tworzenie posadzek od podstaw, roboty stolarskie czy malowanie to również tematy, które są obecne w tym katalogu. Polecamy zakup w celu poszerzenia swojej wiedzy dotyczącej prac ogólnobudowlanych.

2. KNR 2-21 - tereny zieleni

Tereny zieleni wymagają nieustannej pielęgnacji. Prace w jej ramach możliwe są do zrealizowania jedynie przy posiadaniu odpowiedniej wiedzy, a także profesjonalnych sprzętów. Przy aranżacji każdego terenu na samym początku należy go dobrze przygotować, dlatego bardzo istotne są katalogi nakładów rzeczowych – ranking taki jak ten oraz informacje w nim zawarte pomogą w przygotowaniu projektu. Istotnymi kwestiami są prace związane z uprawą gleby, zadrzewianiem, a także trawnikami i kwietnikami, które stanowią główny element agrotechniczny tego typu terenów. Wiele firm zajmujących się zielonymi przestrzeniami realizują również zlecenia związane z małą architekturą ogrodową, a także nawierzchnie placów i dróg ogrodowych. Dlatego ten konkretny katalog nakładów rzeczowych jest świetnym wyborem.

1. KNR 2-02 W T. 1 - konstrukcje budowlane

Jeżeli ważnym dla Ciebie tematem są konstrukcje budowlane, to zakup tego konkretnego katalogu jest wyborem wprost idealnym. W dostępnych do przeczytania 9 rozdziałach zawarte jest mnóstwo informacji na temat tego typu realizacji oraz związanych z nimi zagadnień. Zaczynając od części ogólnej można płynnie przejść do konstrukcji murowych, betonowych i żelbetonowych. Wiadomo, że prace budowlane to nie tylko beton, dlatego można tutaj znaleźć również świetne i celne porady oraz wskazówki odnośnie do wznoszenia obiektów z drewna. W ostatnich czasach wznoszenie drewnianych domów mocno zyskało na popularności, przez co jest na nie popyt na rynku. Podczas budowy należy jeszcze pomyśleć o wszystkich innych kwestiach, takich jak pokrycie dachowe, izolacje oraz kanały wewnątrz budynku. Już dziś zainwestuj w katalog i dowiedz się, jakie nowoczesne technologie warto wykorzystać przy wykonywaniu tego rodzaju prac.

Najpopularniejsze katalogi nakładów rzeczowych

Powyższy ranking, który teraz widzisz, z pewnością pozwoli na zyskanie dodatkowej wiedzy i poznanie skutecznych sposobów na wykonywanie niektórych prac.