Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5: Najlepszych alkomatów marki AlcoFind

AlcoFind to koreańska marka profesjonalnych alkomatów, która powstała z inicjatywy firmy DA Tech. Producent działa na rynku od ponad 20 lat, oferując wysokiej jakości urządzenia do pomiarów alkoholu we krwi. Od kilku lat przedsiębiorstwo cieszy się także ogromnym zaufaniem wśród polskich konsumentów. Po alkomaty marki AlcoFind sięgają zarówno klienci prywatni, jak i profesjonalne przedsiębiorstwa. Głównym założeniem firmy jest tworzenie kompaktowych i intuicyjnych w użytkowaniu urządzeń, które będą w stanie zagwarantować precyzje pomiarową. Należy podkreślić, że marka posiada szereg niezbędnych certyfikatów potwierdzających wysoką jakość materiałów eksploatacyjnych, wykorzystywanych w procesach produkcyjnych. Poniżej przedstawiamy najlepsze alkomaty marki AlcoFind. Ranking został stworzony z myślą o różnych grupach konsumentów.

Najlepsze alkomaty marki AlcoFind – najważniejsze parametry techniczne

W przedstawionym rankingu najlepszych alkomatów marki Alcofind zwróciliśmy szczególną uwagę na najistotniejsze parametry techniczne. Należą do nich m.in.: zakres pomiarowy, typ sensora, dokładność wyniku, tempo pracy, rodzaj obudowy (materiał wykonania), pamięć pomiarowa, a także szereg dodatkowych funkcji, tj. np. automatyczne wyłączanie, informacje o ilości testów na wyświetlaczu i konieczności kalibracji, czy intuicyjność wbudowanego interfejsu. Wszystkie te elementy specyfikacji pozwoliły wyłonić pięć najciekawszych propozycji od producenta Alcofind. Należy pamiętać, że w przypadku chęci zakupu alkomatu, konieczne jest zwrócenie uwagi na datę jego kalibracji. Urządzenie powinno zostać poddane kalibracji tuż przed zakupem. Warto wystrzegać się ofert sprzedawców, którzy nie gwarantują profesjonalne usługi kalibracyjnej przy zakupie alkomatu.

5. Alkomat dla firm AlcoFind Polaris

Współczesne alkomaty wyposażone są w sensory elektrochemiczne, które zapewniają doskonałą precyzję pomiarową, a także zwiększoną odporność na szereg czynników zewnętrznych (tj. np. warunki klimatyczne). Alkomat AlcoFind Polaris dedykowany jest przede wszystkim przedsiębiorstwom, w których stawia się na wysoki standard pracy i bezpieczeństwo wszystkich pracowników. Sprawdzi się w firmach budowlanych, czy produkcyjnych, w których pracownicy wykonują pracę na wysokościach lub zoptymalizowanych maszynach przemysłowych. Model Polaris to urządzenie kompaktowe i uniwersalne. Cechuje się szybkim tempem pracy, a także intuicyjnym w obsłudze interfejsem. Czujnik podaje dane z dokładnością do 0,001 ‰, a zakres pomiarowy oscyluje w granicach 0.00‰ – 5.00‰.

4. Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind Elite

Do najlepszych alkomatów marki AlcoFind z pewnością można zaliczyć także model Elite. Urządzenie to dedykowane jest przede wszystkim prywatnym użytkownikom, którzy chcą zadbać o własne bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jego kompaktowa forma znacząco ułatwia użytkowanie urządzenia. Zakres pomiarowy oscyluje w granicach 0,00-5.00 ‰, natomiast dokładność pomiarów balansuje w okolicach ± 0,05 ‰. Niezaprzeczalną zaletą tego urządzenia jest sygnalizacja dźwiękowa w przypadku źle przeprowadzonej próby. Urządzenie informuje właściciela o konieczności wykonania ponownej kalibracji.

3. Alkomat AlcoFind EXPERTAlkomat AlcoFind PRO X-3 z sensorem policyjnym

Alkomat AlcoFind Expert to jeden z bestsellerowych urządzeń pomiarowych tej marki. Swoją popularność zyskał przede wszystkim dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi, a także wysokim parametrom technicznym. Jest to produkt dedykowany zarówno doświadczonym konsumentom, jak i tym, którzy nie mieli dotychczas do czynienia z tego typu sprzętem. W opisywanym modelu zastosowany elektrochemiczny sensor premium. Tak wysokiej jakości sensory zwykle implementowane są w wysokopółkowych, profesjonalnych, policyjnych alkomatach. Zakres pomiarów wynosi od 0.00‰ od 4.00‰, natomiast dokładność wyniku oscyluje na poziomie +/- 0.01‰ (setne części).

2. Alkomat AlcoFind PRO X-3 z sensorem policyjnym

Model Alcofind PRO X-3 to urządzenie, które posiada jeden z najlepszych sensorów elektrochemicznych na rynku. Sprzęt został stworzony z myślą o kierowcach, którym zależy na osiągnięciu wysokiego poziomu samokontroli w kontekście możliwości prowadzenia pojazdów. Urządzenie bardzo szybko osiąga gotowość do przeprowadzenia badania, co znacząco wpływa na komfort jego użytkowania. Producent zadbał także o implementację funkcji automatycznego wyłączania w przypadku braku akcji lub po badaniu. Zakres pomiarowy wynosi 0,00‰ – 4,00‰, a dokładność wyniku oscyluje na poziomie +/- 0,10‰ przy 1,0‰ w 25°C.

1. Alkomat Alcofind AF-35

Ranking najlepszych alkomatów zamyka bestseller, czyli model Alkomat Alcofind AF-35. Produkt wyróżnia się doskonała precyzją pomiarową (+/- 0.01‰), a także stosunkowo szerokim zakresem pomiarowym (0.00‰-5.00‰). Łatwość obsługi to aspekt, który sprawia, że urządzenie może być z powodzeniem wykorzystywane przez osoby początkujące i niemające dotychczas doświadczenia z tego typu sprzętem. Model AF-35 zapamiętuje dziesięć ostatnich pomiarów. Posiada także funkcję automatycznego wyłączania w przypadku braku aktywności. Czas poboru próbki wynosi zaledwie 3 sekundy. Niezaprzeczalną zaletą tego urządzenia jest doskonały stosunek ceny do jakości. Na rynku dostępnych jest wiele alkomatów o zbliżonej specyfikacji technicznej, które jednak znacząco różnią pod kątem ceny.

Warto pamiętać, że przedsiębiorstwo DA Tech oraz marka Alcofind to jeden z najbardziej cenionych producentów alkomatów na świecie. Produkty Alcofind z powodzeniem wykorzystane są zarówno przez prywatnych użytkowników, jak i służby mundurowe.